להזמנות חייגו 054-4407410

עיצוב כדרך חיים

עיצוב כדרך חיים

עיצובים לבית

תחום העיצוב כיום, מלבד עיצוב הבית שבו אנו גרים, בא לידי ביטוי בהרבה תחומים: עיצוב המזון שאנו אוכלים, עיצוב אתרי האינטרנט השונים, עיצוב משרדים, עיצוב חנויות, עיצוב מסעדות, עיצוב רהיטים, עיצוב אדריכלות ועוד.

יצירת משמעות דרך עיצוב נכון של הבית

העיצוב הינו נדבך חשוב, אשר יוצר משמעות, צורה וסיבה לאלמנטים בתחומים רבים. בעזרת העיצוב כל אובייקט מקבל אופי שונה ושימוש אחר. עיצוב היא דרכם של אנשים להטביע את חותמם באזור הסובב אותם. לכן, הבנה וידע בתחום העיצוב חשובים, הם מקנים לכל אחד ואחת את היכולת לשלוט בנמצא סביבם ובחייהם. היכולת לדעת לעצב מעניקה משמעות רבה למגוון רב של תחומים בחיים. העיצוב נחשב למקצוע נחשק, המקנה לעוסק בו סיפוק רב. מאחר ומדובר בנושא המצריך דמיון רב וחשיבה מעמיקה ויוצרת, הוא מעניק לעוסקים בו חוויה עצומה.

עיסוק בעבודת העיצוב מושך אליו אנשים בעלי כשרון לציור, ליצירה ובמיוחד חשיבה מחוץ לקופסה. כאשר מתייחסים לעיצוב כדרך חיים בעיצוב פנים בביתם של אנשים, לעתים קיים קושי בהתאמת הבית לכל דייריו. מאחר ולכל אדם יש את אישיותו, העדפותיו, אהבותיו וצרכיו שלו, אשר לעתים אינו תואם לאלו של בני הבית האחרים, דבר שיכול להקשות על תכנון ועיצוב הבית באופן שכל דייריו יהיו מרוצים. למרות זאת, בעזרת ניסיון ותכנון יצירתי, ניתן לגשר על הפערים לשביעות רצון הדיירים.

אלמנטים שצריך לקחת בחשבון כשרוצים לעצב את הבית

בבואנו לעצב את פנים הבית, הדירה, או כל חלל אחר, יש לקחת בחשבון אלמנטים שונים החשובים למשתמשים כגון: מה הסגנון כללי? מה העדפות האישיות של צבעים ומרקמים? איזה פרטים הם מאוד אוהבים או לא אוהבים? מה האלמנטים הפונקציונאליים שדרושים במרחב? אילו חלומות או פנטזיות יש להם?...ועוד. כאשר מדובר בבית אשר מארח לעיתים קרובות, מומלץ שהסלון שהוא החלק המרכזי בבית, יהיה גדול, מרווח ומתאים לאירוח. לחילופין, האם אוהבים לאכול מחוץ לבית ומרבים לבלות בחדרים השונים, במקרה כזה, יש להפנות את תשומת הלב וההתמקדות בחדרים הללו. כאשר המשתמשים אוהבים לבשל ולבלות את רוב זמנם במטבח, יש להשקיע מחשבה רבה שחלל המטבח יהיה גדול, פונקציונאלי, נוח לשימוש ומרווח.

התחשבות בהעדפות הדיירים

עיצוב הפנים והתכנון יהיו בהתאם לרצונות והעדפות של הדיירים בהתחשב באילוצים שקיימים בחללים השונים כגון קורות בטון, עמודים תומכים שלא ניתנים להזזה וכדומה. עיצוב פנים נכון, לוקח בחשבון את כל העקרונות הנ"ל תוך התחשבות בפרטים הקטנים שחשובים לדיירים, לתוך מלאכת תכנון עיצוב הפנים, התוצאה תשפיע באופן ישיר על אורח החיים העתידי של הדיירים, על הנוחות בשימוש וכל המשתמע מכך.