להזמנות חייגו 054-4407410

תכנון נכון בעיצוב המטבח

תכנון נכון בעיצוב המטבח

בבואכם לפגישה עם נגר או בחברת המטבחים, הצטיידו מראש בתכנית המטבח הקיים ובמידות המטבח שלכם, בנוסף בדקו את עצמכם והכינו רשימה מלאה של כל האביזרים והמכשירים (פירוט בהמשך) הדרושים לכם כדי שאפשר יהיה למקם אותם מבחינה פונקציונאלית ולכל אביזר ימצא פתרון. לא כדאי שתגיעו למצב ששכחתם מכשיר כלשהו שדורש הכנת תשתית מראש ולאחר התקנת המטבח, השימוש בו יהיה בלתי אפשרי או לא נוח או שלא ימצא לו מקום בארונות המטבח. אתם משקיעים סכום משמעותי ביותר בהתקנת המטבח וכדאי מאוד שהמטבח יהיה פונקציונאלי ויתאים לציפיות. הבנת הצרכים המיוחדים הדרושים  למשתמש ובדיקת הפונקציונאליות, עומדת במקום הראשון.

מה דרוש  ומה צריך שיהיה במטבח: כיור יחיד או כפול?; כיריים גז או חשמל?; תנור ומיקרו מובנים בארון?;  מקרר – מה המידות: גובה/רוחב/ עומק?; הכנה למתקן מים למקרר?; מדיח כלים?; מכשירי חשמל קטנים: מתקן מים?; קומקום חשמלי?; טוסטר/ אובן או לחיצה?;   מיקסר?;  מעבד מזון?; סיר חשמלי;  אופה לחם?;  מכשיר גלידה?; מכונת קפה? טלביזיה/ מחשב?;  תאורת לד במדפים וכדומה. אחסון כלים: כמות הסירים והכלים להגשה?; כמות לאחסון מזון יבש?; בעדות מסוימות פינת בישול נפרדת?; פינת אכילה?: דלפק או אי?; פינוי אשפה ומחזור? ועוד. כל האינפורמציה הנ"ל תכוון את מתכנן המטבח לשילוב פונקציונאלי של האביזרים בתוכנית המטבח ובהכנת התשתיות עבור נקודות החשמל האינסטלציה והגז.

בדירה קיימת, כאשר משפצים רצוי להשתמש במיקום האינסטלציה הקיימת, אך במקרים רבים שינוי במיקום עשוי לשפר את ניצול השטח.

בתכנית שתקבלו מחברת המטבחים יש לשים לב למוקדי המטבח החשובים ביותר שהם: הכיור; המקרר והכיריים. כדאי שתרשים הזרימה ביניהם יהיה בצורת משולש שמרחקי התנועה ביניהם חייב להיות מינימאלי. ככל שמצליחים לקרב את צורת המטבח לצורת המשולש כך העבודה במטבח תהיה יותר יעילה.

המגמה הרווחת היום היא של מטבח פתוח כאשר יש קשר בין המטבח לחלל הציבורי של הדירה. צמצום הכמות של ארונות עליונים והגדלת שטח הרצפה במטבח. ככל שהמטבח פתוח יותר, רצוי להוסיף שטח שירות בדירה – מזווה, שמקנה אפשרויות אחסון שונות. צריך למקם את המזווה ככל שאפשר בקרבת המטבח ואזור האירוח.

תכנון אזור האכילה במטבח משתנה בהתאם לחלל. מיקום הדלפק יכול להיות בצורת ישיבה מול קיר; ישיבה לתוך חלל המטבח; ישיבה עם הפנים לשטח הציבורי. גובה הישיבה יכול להיות כמו בשולחן אכילה רגיל 75 ס"מ או גובה בר 110 ס"מ או גובה ביניים 90 ס"מ. אם נבחר דלפק בגובה 75 ס"מ או גובה בר 110 ס"מ, המשטח יהיה חייב להיות מנותק ממשטח העבודה (שיש) שהגובה הסטנדרטי שלו 90 ס"מ. באופציית הביניים מחברים ביניהם. אם מחליטים על בנית אי במטבח, צריך לבדוק אם נותר מספיק שטח למעבר לפחות 70-80 ס"מ כדי למנוע צפיפות.

סגנון העיצוב החיצוני, הצורה והצבעים מהם עשויים דלתות המטבח הוא בחירה אישית ועניין של טעם, בחלל המטבח מתבצעות פעולות הכרוכות בחום ורטיבות לכן חשוב שחומר הגלם ממנו יהיו עשויים הארונות יהיה איכותי ועמיד. מה שחשוב באמת זה תכנון נכון ופונקציונאלי למטבח שישמש אתכם שנים רבות.