להזמנות חייגו 054-4407410

איך לבחור ריצוף לבית

איך לבחור ריצוף לבית

ריצוף וחיפוי מהווים את אחד המרכיבים החשובים ביותר בעיצובו של הבית. יש לשים דגש מיוחד לנושא זה מאחר וסוג הריצוף והחיפוי נותנים את הטון לכל הסגנון שיהיה בבית עוד לפני הלבשת הבית. כל חדר בבית משמש לצרכים שונים, יש להתאים את הריצוף על פי הצורך ובחדרים רטובים על פי התקן. 

 

כאשר בוחרים ריצוף, יש לוודא שמדובר בריצוף וחיפוי אשר יוכלו ללוות את הבית לאורך זמן. כיום ניתן למצוא מגוון רב של ריצופים וחיפויים בגדלים וסוגים שונים, בעלי עיצובים וצבעים מרהיבים, פונקציונאליים ופרקטיים. בכלל זה: ריצוף בשיש, גרניט פורצלן, בטון מוחלק, פרקט, שטיחים ועוד. 

 

בטרם מחליטים על סוג וצבע הריצוף והחיפוי, יש לתת את הדעת למספר גורמים כדוגמת: איזו אווירה מעוניינים שתשרור בבית? אווירה בסגנון מודרני, סגנון כפרי או אחר? מה סוג הריהוט שאתם אוהבים? מה ייעודם של החדרים השונים? האם מדובר בחדרים קטנים או גדולים-לדוגמא: כאשר מעוניינים ליצור אשליה של מרחב גדול יותר בחדרים קטנים, מומלץ לרצפם באלכסון ובצבעים בהירים.

 

השיקולים הפונקציונאליים צריכים להתאים לסגנון המועדף עלכם. פרקט יעניק לכם מראה כפרי לעומת רצפת אבן שתעניק מראה עתיק ואילו ריצוף מלוטש ישרה תחושה של יוקרה. גם התקציב חשוב כאשר בוחרים העדפה מסוימת. טווח המחירים מאוד רחב ולכן כדאי לערוך השוואת מחירים. חומרי הריצוף הטבעיים נחשבים ליוקרתיים ויקרים וחומרים תעשייתיים זולים בהרבה.

 

מאחר וכל אזור בבית משמש לפונקציה אחרת ושונה, מומלץ לקחת בחשבון את האלמנטים הבאים:

 

ריצוף בחדרי שינה 

בחדרים אינטימיים רצוי ליצור אווירה רומנטית ונעימה, שימוש בחומר כמו שטיח או פרקט, ישרו תחושת רוגע והם נעימים למגע כאשר הולכים יחפים.

 

ריצוף וחיפוי בחדרי שירותים ומקלחות –אזורים רטובים ובעלי לחות גבוהה, לכן, מומלץ לבחור בריצוף באריחים המונעים החלקה על פי תקן אנטי סליפ. חיפוי הקירות באריחים בהירים ייתן אשליה של חלל גדול יותר, מראה נקי מתקבל כאשר החיפוי מגיע עד התקרה. ניתן גם לצפות את קירות חדרי השירותים בטיח מינרלי צבעוני  לקבלת אפקט דקורטיבי בטקסטורות מיוחדות.

 

ריצוף בחדרי ילדים 

מאחר והילדים גדלים, מומלץ לחפות את חדריהם בריצוף בעל מרקם ניטראלי אשר יתאים לכל גיל, פרקט למינציה מתאים מאוד, הוא קל לניקוי ובעל דרגת שחיקה שמתאימה לאורך זמן.

 

ריצוף במטבח

אמנם מדובר באזור רטוב ובעל נטייה להתלכלך לעתים קרובות ונכון ביותר היה לרצף באריח מונע החלקה, אבל היות וכיום המטבחים פתוחים לחלל הסלון, עדיף מבחינה עיצובית לרצף באופן אחיד את כל החלל הפתוח.

 

ריצוף חדרי עבודה

רצוי שחדר העבודה יהיה בעל מראה נעים. ריצוף החלל צריך להשלים את הסגנון שנבחר עבור החדר. ריצוף סופג רעשים, כמו למשל שטיח מקיר לקיר, מתאים מאוד. פרקט למינציה הוא פתרון טוב למי שאינו אוהב שטיחים.